AB S.A.
Firma AB powstała na początku lat 90, w momencie ogromnych przemian gospodarczych w Polsce. Nasza firma postanowiła postawić na usługi dla sektora MSP. Umożliwiło to bardzo dokładną eksplorację rynków lokalnych i zbudowanie szerokiej sieci partnerskiej małych i średnich przedsiębiorstw.

AB S.A szybko znalazła się w czołówce największych krajowych dystrybutorów. Skala działalności i prężny rozwój firmy sprawiły, że w 2006 r. spółka postawiła pierwsze kroki na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

W 2007 r. AB S.A. nabyła 100% akcji ATComputers Holding a.s. – grupy spółek funkcjonujących w branży dystrybucji IT w Czechach i Słowacji, największego producenta PC w Czechach i sieci komputerowych sklepów detalicznych. Grupa ATC była w czasie akwizycji jedną z największych i najbardziej dynamicznych spółek na rynku IT w Czechach i na Słowacji, gdzie – podobnie jak w Polsce – branża nowoczesnych technologii przeżywała nadzwyczajny rozwój.

Współcześnie Grupa AB to największy, pod względem wysokości obrotów oraz liczby nabywców, dystrybutor IT i elektroniki użytkowej w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Spółka prowadzi bezpośrednią działalność w Polsce, Czechach i na Słowacji oraz jest kluczowym partnerem dystrybucyjnym dla większości światowych producentów nowoczesnych technologii, sprzedając ich produkty do ponad 16 500 tysięcy partnerów handlowych. Stała oferta firmy zawiera przeszło 96 000 artykułów ponad 800 marek z całego świata.

Oprócz ugruntowanej pozycji na rynku dystrybucji sprzętu IT, Grupa AB sukcesywnie prowadzi sprzedaż hurtową elektroniki użytkowej, sprzętów AGD-RTV, zabawek, konsekwentnie poszerzając ofertę produktów oraz bazę stałych klientów.

AB S.A. jest uczestnikiem „Global Technology Distribution Council” – renomowanego stowarzyszenia zrzeszającego największych i najbardziej wpływowych dystrybutorów z całego świata. Przybliżanie producentom IT i inwestorom roli dystrybucji na rynku nowych technologii oraz budowanie wspólnej platformy komunikacyjnej jest priorytetowym celem stowarzyszenia.

Nasza firma uczestniczy również w programie ,,Polski Czempion” realizowanym na zlecenie Miasta Wrocław przez Agencję Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej we współpracy z Ministerstwem Gospodarki i Polską Agencją Informacji i Inwestycji Zagranicznych i PwC. Głównym celem tej inicjatywy jest wspieranie lokalnych przedsiębiorców w ekspansji gospodarczej i eksportowej rynków zagranicznych.

Oceń nas i napisz opinię!

Kontakt

Jakość

Wsparcie techniczne

Cena

Przeglądaj

Twoja opinia nie powinna przekraczać 140 znaków

Pozostałe

wrzesień, 2021

20

poniedziałek

DAY OFF

August 26,2019

  • Tuesday
  • 9:00am - 10:00am
  • Ram
Appointment confirmation email will be sent upon approval.

Awesome Job!

We have received your appointment and will send you a confirmation to your provided email upon approval.