Shopee znika z Polski – to koniec działalności w naszym kraju

12 stycznia 2023 | ecommerce Polska, ecommerce świat | 2 Komentarze

Shopee znika z Polski — oficjalna informacja!

To już jest koniec Shopee! Marketplace nie funkcjonował w Polsce zbyt długo, bo zaledwie 16 miesięcy. Dziś wydano oświadczenie, o rezygnacji z działalności w Polsce.

Dlaczego Shopee zamyka oddziały i nie będzie już w Polsce?

Z oficjalnego komunikatu nie wiemy, dlaczego zespół Shopee postanowił zrezygnować z działalności w Polsce. Czy zmiany, które weszły w życie wraz z nowym rokiem spowodowały zamknięcie się na polski rynek? Być może. Koszty prowadzenia działalności w Polsce są coraz wyższe, wiele firm nie czerpie żadnych korzyści z prowadzenia firmy w naszym kraju, bowiem zbyt dużo kosztuje odprowadzenie wszelkich podatków i składek. Jednak to tylko domysły, oficjalnie nie podano powodu.

Co ze złożonymi zamówieniami na Shopee?

Od 14 stycznia nie będzie można składać nowych zamówień, jednak Shopee zapewnia, że wszystkie zamówienia złożone do 13 stycznia 2023, do godziny 23:59, zostaną normalnie zrealizowane. Zespół informuje użytkowników platformy również o tym, jak będzie wyglądało rozliczanie sprzedawców. Otóż wypłacanie środków z portfela sprzedawcy będą dokonywane do 28 lutego 2023 roku. Do tego dnia będą również obsługiwane zwroty, a Shopee gwarantuje, że do tego czasu, partnerzy logistyczni będą nadal dostarczać zamówienia oraz realizować zwroty.

Oświadczenie Shopee

Shopee przekazało dokładne informacje dotyczące przetwarzania zamówień, dostaw i płatności. Oto one:

„Wszystkie usługi oferowane w ramach Centrum Sprzedawcy  Shopee, w tym wypłacanie środków z portfela sprzedawcy oraz obsługa zwrotów pozostaną dostępne do 28 lutego 2023. Środki za bieżące zamówienia zostaną zwolnione do portfela sprzedawcy zgodnie ze standardowym procesem — w ciągu 5 dni od zakończenia zamówienia.

Wszystkie opłaty za przyszłe usługi (np. Okazje Dnia) zostaną zwrócone do 20 stycznia 2023. Sprzedawcom, którzy jeszcze nie dodali zweryfikowanego konta bankowego w Centrum Sprzedawcy Shopee, zalecamy jak najszybsze podanie danych konta. Ma to na celu zapewnienie możliwości wypłaty środków znajdujących się na saldzie portfela sprzedawcy na konto bankowe przed 28 lutego 2023. Weryfikacja danych konta bankowego może potrwać do 3 dni. Partnerzy logistyczni Shopee będą nadal odbierać i dostarczać wszystkie bieżące zamówienia, a także obsługiwać dostawy zwrotne.”

W dalszej części oświadczenia, zespół Shopee dziękuje za dotychczasową współpracę i zachęca do zadawania wszelkich pytań, związanych z tą sprawą, przez formularz kontaktowy.

Chyba nikt nie spodziewał się takiej informacji, zwłaszcza, że Shopee na pewno wydało ogromną kwotę na marketing. Reklamy widzieliśmy wszędzie. Stacjonarnie, w internecie, a także na stronach internetowych.

Tagi

Powiązane wpisy

Najnowsze kody rabatowe

Najnowsze firmy katalogu ecommerce

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest

2 komentarzy
najstraszy
najnowszy oceniany
Wbudowane informacje zwrotne
Pokaż wszystkie komentarze
Artur

To na uj dodawałem te wszystkie oferty….

Diablo

Tyle pompowali kasę w reklamy przed świętami i teraz co? Jaki oni mieli model biznesowy.