Podwyżka Allegro smart i nowe zasady w 2022r

8 listopada 2022 | Bez kategorii | 0 komentarzy

Allegro Smart to usługa, którą serwis aukcyjny Allegro stworzył dla swoich klientów. Umożliwia ona bezpłatną i nielimitowaną dostawę produktów zakupionych za pośrednictwem portalu. Darmowa dostawa obejmuje przesyłki wysyłane do punktów odbioru osobistego, paczkomatów InPost, a także dostawę kurierem. Decydując się na wykupienie Smarta otrzymujemy także możliwość bezpłatnych zwrotów towarów do sprzedawcy. Allegro Smart jest płatne i wymaga wykupienia specjalnego abonamentu. Od 21 listopada 2022 Allegro zmienia zasady działania tej usługi.

Poznaj nowe ceny i zasady Allegro Smart

Zmiany w Allegro Smart wchodzą w życie 21 listopada 2022 roku. Wszyscy klienci, którzy mają subskrypcję usługi wykupioną przed tą datą, będą korzystać ze Smarta na starych zasadach. Wprowadzane zmiany nie działają wstecz. Najnowsze zasady Allegro Smart będą obowiązywały wszystkich, którzy przedłużą subskrypcję na kolejny okres, jak również nowych klientów.

Pierwsza znacząca zmiana wiąże się z szalejącą inflacją. Jest to minimalna kwota zakupów od jednego sprzedawcy, która będzie konieczna do uzyskania możliwości skorzystania z darmowej dostawy. W przypadku dostawy do punktów odbioru i paczkomatów kwota ta będzie wynosiła 45 złotych (wcześniej wystarczyło zrobić zakupy za 40 zł). Zdecydowanie bardziej odczuwalna zmiana dotyczy przesyłek kurierskich. Jeśli będziemy chcieli skorzystać z darmowej dostawy kurierem, musimy liczyć się z koniecznością zrobienia zakupów za minimum 65 złotych. To spory wzrost, bo aż o 25 złotych.

Kolejna zmiana dotyczyć będzie ceny rocznej subskrypcji usługi Allegro Smart. Cena zmieni się z 49 zł na 59,90 zł. Cena miesięcznej subskrypcji usługi nie ulegnie zmianie. Dodatkowo Allegro stworzyło nową klauzulę modyfikacyjną i waloryzacyjną. Nowe warunki umowy uprawniają serwis zakupowy do dokonywania zmian związanych z inflacją lub deflacją. Zmiany mogą dotyczyć ceny usługi, a także minimalnej kwoty zakupów, która daje gwarancje darmowej dostawy.

Allegro smart wykupisz pod tym linkiem Allegro Smart

Co jeszcze czeka subskrybentów Allegro Smart?

Warto wiedzieć także, że w najnowszym regulaminie usługi Allegro Smart doprecyzowano także zakres usług, dotyczący dostawy w najwcześniej następnego dnia roboczego.

Po zmianach, usługą Allegro Smart nie będą objęte oferty dostępne w ramach kategorii Dziecko – Karmienie dziecka – Żywność dla dzieci – Mleka modyfikowane – początkowe oraz kategorii Dom i Ogród – Wyposażenie – Ozdoby świąteczne i okolicznościowe –  Fajerwerki.

Zmieniły się także zasady dzielenia Smartem. Został utworzony nowy program dla grup rodzinnych pod nazwą Dziel Allegro Smart z Innymi, który będzie obowiązywał do 30 czerwca 2023.

Dobra informacja, to taka, że subskrypcja Allegro Smart nie przedłuży się automatycznie na nowych warunkach. Klienci, którzy mają podpiętą kartę kredytową do swojego konta, dostaną wiadomość o zakończeniu subskrypcji. Od 21 listopada 2022 subskrypcję należy przedłużyć samodzielnie.

Wszystkie zmiany obowiązujące nowych i przedłużających subskrybentów znajdują się w Regulaminie Usługi „Allegro Smart”. Dla ułatwienia zmiany zostały zaznaczone kolorem niebieskim.

Tagi

Powiązane wpisy

Najnowsze kody rabatowe

Najnowsze firmy katalogu ecommerce

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Pokaż wszystkie komentarze