Darmowe szablony do Prestashop 1.7 – wiemy gdzie szukać!

21 listopada 2022 | ecommerce Polska, Start w ebiznesie | 1 komentarz

Darmowe Szablony Prestashop to dobre i bezpieczne rozwiązanie, pozwalające nam w łatwy i przyjemny sposób rozpocząć działalność naszego własnego sklepu internetowego. Sprawdzą się w przypadku firm, które dopiero co rozwijają oferowane przez siebie usługi, przedsiębiorstw, którym zależy na szybkim rozpoczęciu sprzedaży i nie tylko. To bardzo wygodna opcja, powstaje jednak pytanie – skąd wziąć taki szablon? 

Do wyboru są zasadniczo dwie opcje – możemy skorzystać z szablonów darmowych, lub zdecydować się na te płatne. Dziś zaprezentujemy kilka propozycji portalów, na których znaleźć można wysokiej jakości gotowe, darmowe szablony Prestashop 1 7.

TemplateMonster

Naszą listę zaczniemy od popularnego portalu https://www.templatemonster.com/, na którym znajdziemy dziesiątki propozycji zupełnie darmowych szablonów PrestaShop – i nie tylko, ponieważ serwis ten oferuje wiele ciekawych pomysłów także dla właścicieli stron opartych o Wordpress, czy też Shopify. 

Jeśli chodzi o darmowe szablony Prestashop – znajdziemy tu wiele propozycji, które wpasują się w klimat naszego sklepu internetowego i rodzaj sprzedawanych produktów, niezależnie od tego, czym handlujemy. W ofercie tegoż portalu znajdziemy również płatne, profesjonalnie przygotowane szablony – zarówno kolorowe i wesołe, jak i bardziej stonowane. Z łatwością dobierzemy odpowiedni rodzaj szablonu do naszego gustu, jak i rodzaju sklepu, jaki otwieramy. Coś dla siebie zobaczą tu między innymi właściciele sklepów z narzędziami, internetowych butików modowych, czy też sklepów sportowych.

Przy płatnych szablonach otrzymujesz bardzo dobre wsparcie twórcy w instalacji i przygotowaniu szablonu.

Pokaż szablony templateonster Prestashop

Leotheme.com

Leotheme.com to kolejny serwis, który udostępnia nam starannie wykonane szablony Prestashop zupełnie za darmo. Podobnie, jak w przypadku oferty opisywanego powyżej portalu TemplateMonster mamy tu do czynienia z szerokim katalogiem szablonów, które trafią w zupełnie różne gusta.

W ofercie portalu leotheme.com znajduje się obecnie 15 zróżnicowanych szablonów do Prestashop 1.7, z których skorzystać możemy zupełnie za darmo. Pośród nich znajdują się między innymi propozycje dla sklepów odzieżowych, czy też aptek internetowych. Darmowe szablony Prestashop oferowane na tymże portalu cechują się przyjemnym, estetycznym wyglądem. Niezależnie od tego, na którą propozycję ostatecznie się zdecydujemy,  uzyskamy zatem szablon, który po wdrożeniu będzie cieszył oczy zarówno nasze, jak i odwiedzających nasz sklep internetowy.

Dodatkowo szablonu leotheme dają nam wiele ciekawych modułów w raz szablonem jak:

  • Logowanie za pomocą FB lub Google
  • Blog
  • Lazy load zdjęć
  • Edytor wizualny strony głównej (Appolo Page builder)
  • Zaawansowana wyszukiwarka na sklepie
  • i wiele więcej

Płatne szablony leotheme można również wykupić w themeforest dzięki czemu mamy gwarantowane wsparcie. Płatne szablony są bardziej rozbudowanei naprawdę warto przyjrzeć się im z bliska.

Szablony leotheme na themeforest z którego sam często kupuję.

Prestahero.com

Trzecim portalem, który także oferuje darmowe szablony dla sklepów opartych na PrestaShop 1.7 jest PrestaHero. Znajdziemy tu wybór jeszcze szerszy, niż w przypadku wcześniej opisywanych portali – za darmo oferowanych jest bowiem 25 zróżnicowanych szablonów, a darmowa oferta regularnie się powiększa. 

Darmowe szablony Prestashop dostępne na portalu Prestahero.com zainteresują przede wszystkim osoby, które preferują prosty i elegancki design wizualny sklepu internetowego. Standardem są też takie funkcje, jak obsługa wielu języków, czy też możliwość dodatkowej konfiguracji. Podobnie, jak w przypadku powyżej opisywanych portali – darmowe szablony Prestashop oferowane przez Prestahero.com znajdują całkiem sporo zastosowań. Możemy wykorzystać je między innymi w przypadku konfiguracji sklepu kosmetycznego, spożywczego, a nawet jubilerskiego.

Myprestamodules

Kolejnym miejscem, które pozwala nam skorzystać z oferty darmowych szablonów Prestashop 1.7 jest portal Myprestamodules.com. Co prawda oferta tutaj nie jest tak rozbudowana, jak w przypadku trzech powyżej opisywanych portali – do dyspozycji mamy bowiem zaledwie 7 szablonów – niemniej jednak i tutaj odnaleźć możemy kilka ciekawych propozycji.

Szablony dostępne w ofercie omawianego portalu przydadzą się szczególnie osobom pragnącym otworzyć własny sklep odzieżowy, czy też kosmetyczny. Zaopatrzone są one w szeroki wybór funkcji, dzięki czemu z łatwością dostosujemy je do naszych potrzeb. Wszelkie szablony dostępne w omawianym sklepie prezentują się także bardzo atrakcyjnie pod względem wizualnym. Pomimo, iż wybór jest tu dość skromny, warto zajrzeć na Myprestamodules.com – pod względem jakości ich szablony nie odbiegają bowiem od propozycji wcześniej omawianych firm.

Themeforest

Darmowe szablony prestashop

Co zaś z osobami, które poszukują szablonów klasy premium w niskiej cenie? W takiej sytuacji będą one musiały zdecydować się na opcje płatne – na przykład któryś z kilkuset szablonów proponowanych przez sklep Themeforest. Oferują one masę dodatkowych możliwości,a  przy tym są wyjątkowo proste zarówno, jeśli chodzi o instalację, jak i konfigurację i dopasowanie do naszych potrzeb.

Przede wszystkim jednak, decydując się na zakup wyższej klasy szablonu Prestashop  w omawianym sklepie, zyskujemy także możliwość skorzystania z profesjonalnego wsparcia technicznego na każdym etapie pracy z danym szablonem. Ponadto w ofercie znajdują się także regularne aktualizacje szablonu, dzięki czemu regularnie wprowadzane będą nowe możliwości, oraz ulepszane już istniejące rozwiązania.  Biorąc zaś pod uwagę fakt, że ceny nie są tu wygórowane, warto rozważyć drobną inwestycję w lepszej jakości szablon do Prestashop 1.7. 

Warto przypomnieć, że najpopularniejszy szablon Prestashop Warehouse jest dostępny na Themeforest. Za projekt odpowiada polska firma. Do dziś na całym świecie sprzedano prawie 19 000 kopii tego szablonu. Szablon jest rewelacyjny, jeśli chodzi o wygląd, szybkość czy łatwość w edycji. Kosztuje ponad 100$, no ale sklep to podstawa w ebiznesie, więc na pewno nie będą to stracone pieniądze.

Pokaż Szablon warehouse | Pokaż wszystkie szablony

Podusmowanie

Z początkiem mojej przygody w internecie szukałem jak najtaniej, żeby zminimalizować koszty „przedsięwzięcia” i zawsze wychodziło… jako tako. Jak wybrałem szablon za darmo i coś nie działało to twórca trochę inem olewał. Czekałem na odpowiedzi kilka dni, próbowałem sam to naprawić i mijały godziny. Nie chęć narastała. Po czasie nauczyłem się, że warto zainwestować te 50-100$ w szablon od twórcy. Dzięki płatności mamy pewność że nam pomoże z każdym problemem. A czas zaoszczędzony na szukaniu rozwiązań z szablonem mogę przeznaczyć na inne cele.

 

Tagi

Powiązane wpisy

Najnowsze kody rabatowe

Najnowsze firmy katalogu ecommerce

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstraszy
najnowszy oceniany
Wbudowane informacje zwrotne
Pokaż wszystkie komentarze
Artur

Korzystam z warehouse, polecam.