Znika funkcja urlopu dla sprzedawców na allegro. Jest zmiana na lepsze.

31 lipca 2022 | ecommerce Polska, Na start | 0 komentarzy

Allegro informuje sprzedawców, że następuje zmiana, a raczej zastąpienie funkcji urlopu. Od teraz sprzedawca może włączyć przerwę od sprzedaży.

Przerwa od sprzedaży na allegro od 1 września

Tylko do końca 31 sierpnia będziemy mogli korzystać z „urlopu” na allegro. Tradycyjny sposób zostanie zastąpiony. Od teraz w przerwie od sprzedaży nie da się złożyć u nas zamówienia.

Dzięki opcji Przerwa w sprzedaży jednym kliknięciem wstrzymasz wszystkie aktywne oferty na Twoim koncie, aby zawiesić sprzedaż na czas swojej nieobecności.

Gdy wstrzymasz oferty za pomocą opcji Przerwa w sprzedaży, kupujący nie złożą u Ciebie nowych zamówień aż do momentu, w którym aktywujesz sprzedaż. Nie zobaczą też Twoich ofert. Na Twojej karcie sprzedającego i liście Twoich ofert wyświetlimy komunikat o tymczasowym wstrzymaniu sprzedaży.

Jak ustawić Przerwę w sprzedaży

  1. Przejdź do zakładki Przerwa w sprzedaży na swoim koncie.
  2. Wybierz opcję [zawieś sprzedaż].
  3. Potwierdź, że na pewno chcesz zmienić status swoich ofert.

Gotowe! Za kilka, maksymalnie kilkadziesiąt minut wstrzymamy wszystkie Twoje oferty. Jeśli niektórych ofert nie uda się zakończyć, zobaczysz powiadomienie z listą tych ofert i linkiem do ich edycji.

Gdy chcesz zakończyć przerwę i wznowić wszystkie oferty, wróć do zakładki Przerwa w sprzedaży i kliknij [aktywuj sprzedaż]. Podobnie jak przy zawieszeniu sprzedaży, damy Ci znać, jeśli którychś ofert nie uda się wznowić.

Przerwa od sprzedaży a trafność

Jak dla nas jest to oczywiście zmiana na plus. Jak wiemy mimo wystawionych ofert zdarzało się nam zakup podczas urlopu i negatywy za „brak kontaktu” – „brak przesyłki” itd.

Jedyne co nas niepokoi to pytanie „Czy przerwa od sprzedaży wpłynie na trafność?” – Zadaliśmy takie pytanie do działu obsługi klienta. Sądzę, że dostaniemy odpowiedź „Nie. Nie wpływa na trafność” ale jak to będzie to okaże się po pierwszych testach. Jedna rzecz jest pewna. Liczba wyświetleń danej aukcji wpływa na jej pozycję. Podczas przerwy od sprzedaży, nie będą widoczne na liście nasze oferty.

Czekamy na wasze opinie w sprawie nowego systemu przerwa od sprzedaży.

źródło: https://allegro.pl/dla-sprzedajacych/wkrotce-zastapimy-urlop-nowa-opcja-przerwa-w-sprzedazy-MRBeowlGnU9

Powiązane wpisy

Najnowsze kody rabatowe

Najnowsze firmy katalogu ecommerce

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Pokaż wszystkie komentarze